e-Learningové kurzy MAKOM


S rostoucím počtem chytrých telefonů a tabletů roste i počet firem, které chtějí mít vlastní mobilní aplikaci. Není výjimkou, že jsou nakonec zklamaní, protože investovali vysoké částky a aplikace nepřináší efekt. Možná podcenili analýzu situace, možná udělali jednu z pěti velmi častých chyb.

Přeměna firemního webu s malými změnami

Zobrazení firemního webu v mobilním telefonu nebo tabletu ve formě aplikace je zbytečná ztráta a nikoliv investice do rozvoje firmy. Firemní mobilní aplikace musí přinášet užitek ať už konečným uživatelům, kteří si ji do mobilu stáhnou nebo by měla výrazně přispět ke zlepšení vašich firemních procesů. V mobilní aplikaci využijte jenom to, co skutečně pomůže. Mohou to být QR kódy jednotlivých produktů, katalogové listy, seznam kontaktů nebo také aktuání nabídka a novinky, výlety v případě, že jste hotel nebo lázeňské zařízení. V aplikaci můžete využít vlastní formuláře. Máte-li pobočky nebo partnery ve více zemích může být vaše aplikace vícejazyčná.

BYOD - jeden operační systém nestačí

Co kouzelná zkratka BYOD ( Bring Your Own device) znamená? Respektování toho, že si zaměstnanec může přinést a používat vlastní zařízení. Nenutíte mu, že msuí používat jednodušší chytrý telefon, když se používat vlastní, třeba mnohem dražší a rychlejší. Firemní aplikace by měla umožňovat výběr zařízení a fungovat na telefonech s operačním systémem Android i IOS (Apple)

Aplikace není zobrazení obsahu na internetu

Dobrá aplikace je nativní. Funguje bez potřeby internetu a dat, funguje i v odlehlých horách, v Pendolinu nebo v metru mezi dvěmi stanicemi. Proč byste měli platit za vytvoření aplikace, která jenom zobrazuje to, co lze snadno vidět na internetu.

Stáhni si to a používej to

Můžete mít skvělou aplikaci, ale pokud nedáte možnost vaším obchodníkům se naučit s aplikací pracovat, jsou to vyhozené peníze. Možná byli zvyklí používat papírové katalogy, produktové listy ... budete to chtí změnu myšlení. Když nepodceníte zaškolení a skutečnou implementaci firemní aplikace do vašich procesů, výsledky můžete vidět mnohem rychleji.

Vyžadování soukromých informací

Nechtějte po těch, kteří si aplikaci stáhnout žádné osobní údaje pod záminkou, že potom získají plnou funkčnost. Aplikace by neměla sloužit ke shromažďování osobních údajů

ESF, Evropská unie, Operační program lidské zdroje, esfr, investice do rozvoje vzdělávání

BUSINESS LINK network | NETWORKING x4u cms | EDGERING webdesign © 2010